بررسی نقشه برداري و دوربين GPS

مطالب دیگر:
مرجع کامل تگ های HTMLطرح استاندارد لايه باز تابلوي پيشخوان خدمات دولتپاورپوینت تغذیهپاورپوینت تفسیر موضوعی نهج البلاغهپاورپوینت تقویت کننده های توانپاورپوینت تقویت کننده‌های نوریپاورپوینت تغيير در رويكردهاي سنتي بخش سلامت به سوي ارتقاي عادلانه سلامت مردمپاورپوینت تغييرات اجتماعيپاورپوینت خلاصه کتاب تغییر راهبردی در دانشگاهها و مراکز آموزش عالیپاورپوینت در باره تغذيه نوزاد با شير مادرپاورپوینت در مورد تفکر سیستمیپاورپوینت رفتارهای تغذیه ای نامطلوب در نوآموزانپاورپوینت روش های تشخیص تقلبات شیرپاورپوینت عوامل موثر در سلامتپاورپوینت مروری بر تغییرات عمده در احیاء قلبی – ریوی پیشرفتهپاورپوینت کاربرد آنتی بیوتیک در تغذیه دام و طیورپاورپینت فصول و اقالیممبانی نظری وپیشینه تحقیق خصوصي سازي و ارزش افزوده اقتصاديمبانی نظری وپیشینه تحقیق حسابداری منابع انسانی و گزارشگری منابع انسانیمبانی نظری توسعه صادراتمبانی نظری حالتهای تصمیم گیری ورویکرد کمی در تصمیم گیریمبانی نظری مدیریت روابط مشتریان ومدیریت دانشمبانی نظری مکانیزم های دفاعیمبانی نظری نظری وپیشینه تحقیق اختلالات خوابمبانی نظری هوش هیجانی وخودکارآمدی
نقشه برداري, دوربين GPS|30009102|xlm
در این صفحه از وب سایت برتر با شما هستیم با بررسی نقشه برداري و دوربين GPS

اگر بخواهیم در مورد کلمه نقشه به یک مفهوم و بیان عامیانه اما دقیق اشاره کنیم می توانیم این بیان را داشته باشیم که در همیشه تاریخ نقشه انسان ها را به تدبیر و تدبر و فکر عمیق دعوت نموده و قبل از هزینه کردن، حرکت کردن و جابجائی انسان را متوجه بررسی نمودن ابعاد مختلف کارش نموده است. نقشی که نقشه بازی می کند از جهت کاهش هزینه ها، بررسی همه جانبه، عدم اتلاف وقت، کاهش خطا و اشتباه، نقش برجسته و ویژه ای است.

حال بپردازیم به رشته نقشه برداری، نقشه برداری علمی است که ریاضی عملی را با فنون اندازه گیری و هنر ترسیم توأم نموده و بوسیله آن قطعاتی از سطح زمین را با کلیه عوارض آن درروی افقی نمایش می دهد.

نیاز بشر به بهره مندی از منابع زیرزمینی، زمینی، دریایی و هوایی سبب شده تا برای استفاده کامل از این منابع و جلوگیری از هزینه به توسعه علم نقشه برداری بپردازد و نیاز که مادر اختراع است، موجب پیشرفت این رشته شده است.

اکنون به جایی رسیده ایم که انجام هر نوع فعالیت در زمینه های عمرانی، اقتصادی، کشاورزی و نظامی از قبیل احداث سدها، کانال ها، راه ها، نیروگاههای برق، عملیات نظامی وغیره بی نیاز از علوم نقشه برداری نیست.

عناوین دروس و مطالبی که دراین رشته مورد مطالعه قرار می گیرد عبارتند از محاسبات فنی مبانی و عملیات نقشه برداری، ترازیابی، برداشت نقشه، روش های تعیین موقعیت عملیات مساحی، فتوگرامتری مقدماتی، کاربرد رایانه در نقشه برداری و کار با استرئوسکوپ و کار با دستگاه GPS برای تعیین موقعیت ماهواره ای دوربین های نقشه برداری( توتال استیشن، دیستومات دیجیتال، تئودولیت وینوژ)در گذشته، زماني که تکنولوژي پيشرفته امروزي وجود نداشت، مردم وبخصوص اشخاصي مانند سياحان، جهانگردان و ...گاهي اوقات در يک گستره جغرافيايي و بخصوص شهرها و کشورهاي بيگانه، از مکان دقيق خود با خبر نبودند وحتي گاهي نيز در بيابانها ودرياها مسير خود را گم مي کردند، از سوي ديگر در دنياي قديم، استفاده از ستارگان، قطب نما وساير عوامل طبيعي تا اندازه اي راهگشاي بشر بوده، ضمن اينکه همه اين موارد،بطور کلي انسان عصر گذشته را مورد هدايت و راهنمايي قرار مي داد، در حاليکه امروزه پيچيدگي هاي جغرافيايي، اعم از بافت شهر، خيابان، و... اصولا زمينه استفاده از اينگونه روشها را تا حد زيادي منتفي و بي معنا کرده است. به هر صورت در شرايط فعلي، با گسترش فناوري هاي گوناگون، اين مشکل توسط يک سيستم ماهواره اي مدرن وپيشرفته، با نام و عبارت GPS( Global Position System )که به معناي سيستم موقعيت ياب جغرافيايي مي باشد، رفع شده است. در حقيقت دنياي امروز، دنيايي است که هيچ فردي در آن گم نخواهد شد و همه چيز بر روي تمام نقاط زمين قابل شناسايي است واين قدرت دستيابي به سيستم هاي شناسايي را ماهواره ها ودر اساس کامپيوترها، در اختيار بشر قرار داده اند. امروزه دستگاه هايي به نام گيرنده هاي GPS با قيمتي حدود 100 دلار يا کمتر و در اندازه هاي يک گوشي تلفن همراه، در دسترس مي